درباره استوک

لپ تاپ استوک چیست ؟

اصلی ترین دلیل خرید لپ تاپ ها قابلیت حمل  آن هاست چرا که با وجود بدنه ی سبک و نازک شما می‌توانید به راحتی تقریبا  همه جا آن ها را همراه خود ببرید . از طرفی دیگر یک رایانه رومیزی به همراه  کیس، مانیتور، صفحه کلید و ماوس فضای زیادی را اشغال می کند درصورتی که لپ  تاپ ها علاوه بر اینکه فضای کمی را اشغال می کنند شما می توانید پس از  استفاده ، آن ها را در هرجایی نگهداری کنید .

لپ تاپ استوک به لپ تاپ های کارکرده یا دست دوم گفته میشود . اما همیشه اینطور نیست !
در  فروشگاه های زنجیره ای اروپایی و امریکایی مشتریان میتوانند کالای خریداری  شده را تا مدت 30 روز بدون هیچ دلیلی مرجوع کرده و تمام مبلغ کالا را  دریافت کنند. کالای برگشتی به دلیل باز بودن کارتن کالای نو شناخته نمیشود،  بنابراین به هیچ وجه وارد فروشگاه نمیشوند و مستقیما به انبار فرستاده می  شود.
پس از انبار کردن ، کالاها درجه بندی شده و در گرید های A,B,C و D  به صورت عمده به فروش میرسند. پس ممکن است شما کالای استوکی را خریداری  کنید ولی کالا به صورت دست نخورده و کاملا نو باقی مانده باشد! این کالا از  درجه ی A است.

مزایای  لپ تاپ های استوک چیست؟

مهم ترین  عامل برای انتخاب یک دستگاه استوک اختلاف قیمت بین لپ تاپ استوک وآکبند است  . این تفاوت در کم ترین حالت از چند برابر شروع می شود و گاهی اوقات به  دهها برابر می رسد یک دستگاه استوک به قیمت واقعی ۱ میلیون تومان احتمالا  قیمت آکبند آن ۳ میلیون تومان به بالاست . 

معایب لپ تاپ های استوک چیست ؟

لپ  تاپ های استوک معمولا از نظر ظاهری دستگاه های ظریفی نیستند دلیل این نیز  در کیفیت ساخت بسیار بالای قطعات ، مادربوردهای ۸ لایه و مقاومت بالای آن  در استفاده های سنگین ،طولانی مدت و طول عمر بالاست.

درجه بندی لپ تاپ های استوک :

درجهA :

لپ  تاپ های این رده دارای وضعیت ظاهری بسیار تمیز بوده و معمولا فاقد خط وخش  می باشند ، حتی بعضی ها با نو فرقی ندارند  .این کالا ها کم کارکرد بوده و  کارکرد کمتر از ۶ ماه دارند.

درجه B :

لپ تاپ های این رده  دارای خط و خش ، ترک جزیی و کوچک و قابل گذشت هستند. خط وخش آن ها معمولا  به چشم نمی آیند ،این کالا ها سالم و اصلی بوده و از نظر کارکرد ، عملکرد  و  سالم بودن هیچگونه تفاوتی با محصولات درجه ی A ندارند .

لازم به ذکر است لپ تاپ های استوک درجه ی B  قیمتی کمتر از لپ تاپ های  درجه A  دارند  و مقرون به صرفه تر هستند .